Alban Skenderaj - Jolie

786K visualizzazioni117

  Written by: Alban Skenderaj
  Producer: Lorenc Aliaj
  Available on:
  Spotify: open.spotify.com/album/0i0oGt5QfsyjNVFUCMU7G0
  iTunes: music.apple.com/us/album/jolie-single/1548132694?ls=1&app=itunes
  acromaxmedia.lnk.to/Jolie
  JOLIE
  Nje shikim si Mona Lisa
  befas ti ma dhe
  Une si nje “Alien i ligjshem” ne Champs Elysees
  Dhe nje moment mu duk vertete sikur jetoja ne nje film
  Nata me e bukur qe mbaj mend
  Por kur i cela syte vec gjeta mbi jastek nje trendafil
  dhe mbi leter shkruar emrin tend
  Oh Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!
  Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!
  Syte blu, floket me rrica
  Pa fryme me la
  Elegancen nga Franca
  Zjarrin nga Afrika
  Ishte nje nate asgje shume me kot vetes i perseris
  S’di pse te kerkoj ty ne cdo kend
  U be nje jave qe endem rrugeve si i marre neper ne Paris
  Ende duke thirrur emrin tend
  Oh Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!
  Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!
  Asnje mbiemer dhe asnje adrese
  Sikur nje foto ta kisha nga ti
  Dhe endem si marre neper Paris
  Dhe pse e di qe eshte cmenduri
  Oh Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!
  Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!

  Pubblicato il 9 giorni fa

  Commenti

  1. Lika Hakani Hakani

   Oh sa e bukur kjo kenge e Albanit ,ze I bukur ,bravo .

  2. PIXEL Production

   Sa do e vleresonit Albanin nga 1 deri ne 10 ?? Une per vete i jap 10 te merituar.

  3. Fabjo Dema

   Ti je Mbreti Muzikes dhe Tingujve ne Shqiperi... Ke Lindur ne Vendin e Gabuar.. Ne jemi Populli i 'Uqerve' dhe i Byth Zbuluarve.. i injorances..i Analfabetizmit per fat te keq!!!!

  4. Florian Gjoka

   Je i vetmi artist Shqipetare qe ben muzik domethense ❤️

   1. Piano Shqip

    Live ithomes.info/net/06hwsLqyfpuJgY4/video

  5. sokin jon

   me pelqen ❤️ Greetings from Libya 🇱🇾

  6. Tironcja

   Hammer Lied. e ke qar fare si cdo keng ❤❤

   1. Piano Shqip

    Live ithomes.info/net/06hwsLqyfpuJgY4/video

  7. Rossella Hoxha

   Vetem kete nuk kuptoj: pse je aq pak i vleresuar? Me qan shpirti qe je nje underrated artist. Duhet te kapje majat, Eurovisionin apo ku di une! Ti e meriton cdo te mire nga ana personale dhe ne lidhje me karrieren 😊 wish you the best my friend of everyday’s life!

   1. sokin jon

    Melodia goxha e bkr por shume here e persetitur emri... Prish.. Muziken

  8. ermira bytyqi

   Replay non stop

  9. aola wili

   You are the best

  10. Xhemi Spaho

   Super super Keng qe kur e degjova per her te par me emozionovi nga muzika pastaj nga fjalet.🤩

  11. 자연의 소리

   😊

  12. Bashkim Kadishani

   👍

  13. TrimoO'

   perfect song bana 👌

   1. aola wili

    Bravoooo 👏👏👏👏👏👏👏

  14. Shauka Hodan

   Me kete kenge, maksimumi xhanëm çok gyzel neper rruget e Izmirit mund te kerkosh Alban, megjithe respektin per muziken tende. ✌

  15. H Tahiraj

   😭😭😭😭😭

  16. Elusive Eagle

   Bukur !!!

  17. alessia denaro

   Omg kjo eshte mrekulli

   1. Piano Shqip

    Live ithomes.info/net/06hwsLqyfpuJgY4/video

  18. Rebecca Adelina

   Ku je Albani i pare?! kenget po fiken...

   1. Shauka Hodan

    nice share

  19. Elona Hoxhaj

   Gjithmon albani ben keng me plot kuptim the un gjej veten te kjo kenga brao alban😀😀😀❤

  20. MERLINO

   Not good

  21. Super Kevin

   Degjuam dhe nje kenge me vler keto vitet e fundit...

  22. Linda Vlore

   Melodia goxha e bkr por shume here e persetitur emri... Prish.. Muziken

  23. Lizi105

   Një Artist me zemer e talent!! E dua ketë këngë ❤️❤️❤️❤️

  24. Shpresa Baci

   Bravo🙌🙌

  25. art scorpione

   Artist i vertet

  26. Vasilika Prifti

   Je nje artist i mbrekullushem i adhuroj kenget e tua

  27. Soni Plasari

   Bravoooo 👏👏👏👏👏👏👏

  28. hoiy vinosa

   My soul needed this... Thank you Alban Skenderaj

  29. Dile Dile

   Kush do donte ta shihte albanin ne eurovision ose konkurse te tjera si perfaqesues te vendit ton❤❤👇

  30. Leonard Kollcaku

   4 dit 400k , po te ishte keng byth pare drog do arinte 4m per keto dit

  31. Danjela Bushgjokaj

   ❤🤗

  32. KARDELEN KARDELEN

   nice share

   1. hoiy vinosa

    King Alban 😀

  33. Florika Vrushi

   Ne je ne stres dhe papritur degjon kenget e tua Gjithcka kalon e ndihesh happy🌹🌹🌹🇺🇸🇦🇱

  34. Shana Sina

   Mbreti i muzikës ❤️

  35. abbsnn cose

   Ti asnjëherë nuk zhgënjen 😭😭❤❤

  36. vana tsami

   Δεν υπάρχει αγάπη στη ζωη

  37. Nevila Lame

   Love this songg 😍🌹🌹😘🙌💗💗💗💗💖💖💖💝💝💝💝💞💞💞💞💞💞💞💞

  38. Mariglen Xhaxhka

   Q

  39. andreea rades

   ❤️

   1. abbsnn cose

    Ssdfffc fx

  40. Vlora LONDON

   Ti je qetesim shpirti me keto keng, ti je nje vlonjat qe shembull duhen te marin te gjithe por vecanti vlonjatet e mi. Me te bute ne komunikim e ne dashuri. Love the song Dhe te pershendes nga Londra

  41. Albana Hallulli

   Cdo keng e jotja esht nje emocion i bukur! Nje nder te paktit kengtar qe i ben klipet pa femra te zheveshura pa makina lluksose

   1. Piano Shqip

    like per kover ne faqen time

  42. Muharrem Maloku

   Suksese në të ardhmen , te lumtë vazhdo tutje me ket ritem !

   1. Piano Shqip

    faleminderit..gjithashtu

  43. Marinela kumria

   I love this 💋❣

  44. Blooming Bubble

   Wow

  45. Jolie Gergen

   My Name is Jolie 🥰

   1. Piano Shqip

    Live ithomes.info/net/06hwsLqyfpuJgY4/video

  46. kastriot pisha

   King Alban 😀

  47. bilishu aliss

   nje moment i veshtire ne jete😢😢😢😑😣😥........nje doze qe te qeteson shpirtinn.....lov u Alban😘😘😘😍😍😍😍😊

  48. Matius Vlore

   Eshte gjigandi muzikes shqiptare

  49. Gledja Papa

   ✨👏✨

  50. enkela shaba

   ❤️

  51. Lindi Johnny

   Nice ,I like it a lot 👌

   1. bilishu aliss

    Artisti me I mire shqiptar forever👌

  52. Ela Celiku

   🌺

  53. Reina Rexhepi

   Ssdfffc fx

  54. New music

   Ju lutem me ndihmoni me subscribe. Jau kthej me beni reply kush me ben subscribe qe tja kthej.✅✅✅✅✅

  55. Rama Bajram

   O zoti rujt shqiptart ku do ge jane

  56. Rama Bajram

   Albaniens

  57. Zana Shaptej

   O zoooot ky eshte adhurim! Meriton te jete i famshem ne gjithe botennnnnnnnnn

  58. Eiverto Tici

   @ Albani si gjithmone , Bravo dhe per Producentin Lorenc Aliu , edhe pse nje producent i ri eshte nje nga producentet me te talentuar ne Shqiperi.

  59. Elisa Haskaj

   Kur je artist produkton mrekullira ✨

  60. Brunilda Mehmeti

   Je nr 1 🤩🤩🤩🤩🤩👏👏👏👏👏

  61. adil shata

   ithomes.info/net/3tqIkNdrjYlmio6m/videohifni keto video boni laik

  62. LUTA luta

   A i sheh... dhe kjo kenga Jolie spo me ngjisin shume. nuk jane aq tipike te Albanit. i njejti ritem jo shqiptare aspak...

  63. Miranda Elezi

   Ti ascolto tutte le volte che ho voglia di sognare......praticamente sempre❤

  64. Bardha Bardha

   Zeri yt 💚💙💚💛🧡🧡

  65. Mario's blackman

   Artisti me I mire shqiptar forever👌

  66. Klauda Harizi

   🎶🎶💜

  67. Maelia Levry

   My Jolin ❤️🌸

  68. miko foin

   Good job 👌👍

  69. Entela Mustafaraj

   🥀

  70. Valentina Gjoklekaj

   Alban zeri jot te ngrof shpirtin bravo bravo davvero 😘😘😘😘😘

  71. AkunaMatata47

   p

  72. ela gashi

   nuk zhgenjen asnje here 👍

   1. miko foin

    Super keng Super artist

  73. Toro Man

   Oh ma jolie ku je bre vien je besoin de toi ma jolie, pa ty j'arrive pas respirer 👐👐🎶🎧🙋‍♂️

  74. Alda elmas

   Albani thjesht unik

  75. Tina Dema

   Love it

  76. Drini Dema

   Me pak klikime se moziku vl shqiptart kan ik per lesh

  77. Leta Marjeta

   Zeri jot te qeteson shpirtin ❤❤❤❤🙏🙏je i math.

  78. eneo vlore

   E Bën no një këng kshu ti Bano Për të prishur syrin e keq 😉

  79. laura_official _

   Alban Skenderaj-Jolie (teksti) Nje shikim si Mona Lisa befas ti ma dhe Une si nje “Alien i ligjshem” ne Champs Elysees Dhe nje moment mu duk vertete sikur jetoja ne nje film Nata me e bukur qe mbaj mend Por kur i cela syte vec gjeta mbi jastek nje trendafil dhe mbi leter shkruar emrin tend Oh Jolie! Jolie, Jolie! Ku je Jolie?! Jolie! Jolie, Jolie! Ku je Jolie?! 2x Syte blu, floket me rrica Pa fryme me la Elegancen nga Franca Zjarrin nga Afrika Ishte nje nate asgje shume me kot vetes i perseris S’di pse te kerkoj ty ne cdo kend U be nje jave qe endem rrugeve si i marre neper ne Paris Ende duke thirrur emrin tend Oh Jolie! Jolie, Jolie! Ku je Jolie?! Jolie! Jolie, Jolie! Ku je Jolie?! 2x Asnje mbiemer dhe asnje adrese Sikur nje foto ta kisha nga ti Dhe endem si marre neper Paris Dhe pse e di qe eshte nje cmenduri Oh Jolie! Jolie, Jolie! Ku je Jolie?! Jolie! Jolie, Jolie! Ku je Jolie?! 2x

  80. Brunela Nushaj

   ❤️❤️🥰🥰

  81. Licorne Des Bois

   puthje nga Franca 😘😘😘

  82. Armando Agalliu

   Këngë patetike. Po më vjen mua zor që po e dëgjoj, imagjino ty qe e ke bërë. Ajo pjesa: "ku je xholi", si nga Levani!

  83. Aishe Baci

   🤗🤗🎆🎆

  84. Klaivert Bego

   Is the best singer in Albania

  85. Algers Tafaj

   Super keng Super artist

  86. Megi Bardha

   Kot

  87. Ama M.

   Videoclipin kur do ta shohim ?

  88. kalia komanaku

   This SONG ALBAN, INCREDIBLE WOW. You touch very DEEPLY my HEART 😥😥😥😥 .I PRAY for the person who dislike THIS POWERFUL SONG, HALLELUJAAAAAH 👑👑👑👑👑👑👑👑♥️🌠

   1. Piano Shqip

    live ithomes.info/net/06hwsLqyfpuJgY4/video

  89. kalia komanaku

   GOD KEEPS you BLESSED ALBAN. 👑♥️ BIG STAR OF ALBANIA 🌠🌠🌠🌠🌠🌠 LOTS OF LOVE, from LEICESTER ♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

  90. LINDI Official

   Gashi - yesterday (Albanian version) But its nice and smooth though 👌

  91. Abdualem osman

   ALBAN JE YLL 🇱🇾🇦🇱

  92. Hana Elshani

   in love with thiss songgggg

   1. Piano Shqip

    Live ithomes.info/net/06hwsLqyfpuJgY4/video

  93. Greta Beqiri

   Kur Albani kopjon muzikën e këngës ‘Sugar’ të Zubi-t. 😕 Kur të mbaroi kreativiteti? 🤷🏽‍♀️

  94. Eduart Lleshi

   Per kng dashurie ska asnje person qe ta kalon ne shqiperi. Je idealist si kengetari Ultimo ne Itali ❤ big love

  95. Keni Klea

   Ska komente per ty o njeri je thjesht mrekulli qe te kemi ne jeten tone⭐

   1. Piano Shqip

    ithomes.info/net/06hwsLqyfpuJgY4/video

  96. Suzana Sanxhaku

   Bravo Alban.Sprisja më pak nga ty

  97. Fatmire Shala

   Kryevepra e radhes.....aq e ndjere sa te le No Comment.....BRAVOOOOOOO

  98. Edi nuha

   Jolie

  99. GOna BeRi

   😥😥😥😥😥😥KU JE BRE KUUUUUU JEEEEE😭😓😟😤😟😤😟😤

  100. eluerta mehalla

   Chi mette like senza averlo sentito prima oltre me ? Tvb @AlbanSkenderajMusic 🥰😘😍🤩