Opinion - Rrefimi i rralle i njeriut qe ndertoj Dubain! (11 Shkurt 2021)

RTV KLAN

400K visualizzazioni263

  #Opinion | Emision politik live nga #BlendiFevziu në #TvKlan
  Emisioni politik më i ndjekur dhe më i preferuar në ekranet shqiptare. “Opinion” vjen në katër takime çdo javë - e hënë, e martë, e mërkurë dhe takimi tradicional i të enjtes mbrëma.
  SUBSCRIBE to “RTV KLAN” on IThomes for more videos!
  Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web tvklan.al/
  Videot e fundit nga Tv Klan i gjeni në faqen tvklan.al/video/
  Follow Tvklan on Facebook: tvklan/
  Follow Tvklan on Instagram: rtvklan
  Programet e Tv Klan mund t’i ndiqni edhe në faqen tvklan.al/programe/

  Pubblicato il Mese fa

  Commenti

  1. Monika

   Para se te ndertoni duhet perpara te zbulohen vlerat e Kombit tone ...Ndertoni por mos na shkaterroni lashtesin..

  2. Ledjon Ledjon

   Kur ky boobi flet per mbrekullin e JUGUT qe ska len vend te botes pa par imagjino se ne ca vendi na ka fal ZOTI 🇦🇱🇦🇱🇦🇱❤️🖤

  3. ernest ernesti

   A e dini vertet cfare behet ne Dubai?! Eshte vendi ku pastrohet paraja e piset hapurazi, ku investojne politikane te koruptuar e mafioz pa dhene asnjelloj llogarie, eshte vendi ku ka ligje diksriminuese kunder emigranteve e puntorve, ligje skllaveruese, eshte vend ku ka prostitucion pa fund me dhune, eshte vende ku infrastrukturat e aplikuara dhe madheshtore nuk pershtaten me kushtet natyrore dhe cdogje perreth demtohet per mirmbajtjen e ketij qyteti artificial.

  4. Hesat Krasniçi

   Ju te gjitha Tv e shqipris e keni nje difekt, qe dallon nga mbar bota. Ne dhdo dokumentar muzika qe shkon ne sfond tonin e beni me te ngritur se kur flitet., gje qe duhet te jet e kunderta. Pasoja komunizmi.

  5. caterine winston

   kta hamoma Jon me shki e rus kosovart na e dijm kete

  6. Angela Curri

   Kokrra e mashtrusit profesionist

  7. Viktoria X

   Ai ndertoi - koha e kryer Une ndertoj- koha e tashme Mesoni shqipen perpara se te shkruani titujt e emisioneve se eshte turp. Presupozohet se eshte emision ne nje tv kombetar

  8. patriotbull

   Vetem respekt. Sikur te kishte bota disa njerez si ky, te sinqert dhe vizionar.

  9. readsz

   do duket porti i barit si varfanjak ahaha

  10. Meso

   Oo ne Shqipri jan hajdutet me te mdhej ,Shqiptaret e shkret marin Rrog 200 € e duhet 700 ti japin ose edhe me shum dmth ku i marin si intereson kujt si ashtu ne Maqedoni edhe Kosov ne krye te shtetit jan Hajdutet ,mos investo o i nderum se do ti vjedhin edhe kepucet nga kembet

  11. Anime World

   Ne portin e durres nuk te len ervropa edhe amerika asht pika kyqe edhe krejt EVROPES

  12. redfirekla

   Very amazing guy and a great story with humble beginnings. We are very grateful to have such a great guy to buy a house in Albania 🇦🇱 I hope 🙏he gets the house 🏠soon they will love Albania. They will see how a great of investment they will make, when they see the true Besa or Trust of Albanians they will end of investing in Albania almost as much as they have in Dubai.

  13. lUCCKY ONE

   Hapi i pare i zhvillimit te shqiperise. Shenojeni se ky eshte fillimi i zhvillimit te shqiperise me kete projekt. Dekada e ardhshme do sjelli shume investime te tjera te ketij lloji.

  14. beciri28

   Bravo Dubai

  15. IDRIZAJ BASHKIM

   ithomes.info/free/5NJK75fZMDWfHmko6vPOKA.htmlvideos

  16. Bujar 87

   Kane shume vite qe ndertusit shqiptare kane zgjethur dubain..dhe keta e vleresoj shpirtin e shqipetarit ai zoteria mundohet te teegoje bujaresine e tij po ky qerosi i pd se le rehat plere njeri ky feiziu me rolex e me makina nga 200 mije euro..ishalla te marin shembull pushtetaret tane nga ky njeri fisnik

  17. excelcsllc

   Veq mos te ndertojne xhamija!

  18. InstegramSHQIP

   Now the Emirates 🇦🇪 needs to invest in a world class airport tirana airports is so small in 20 years albania will have millions of visitors in tourism and the airport would be super packed and will cause chaos in traffic ....

  19. Alket Kellici

   perse ky idioti qeros nuk jep komplet pa ndesrprerje intervisten se sa nderpert nje qind here dhe na can trapin

  20. Gazi Maksuti

   Populli shqiptar duhet të vendos, a do të bëhet "popull kamarierësh" apo popull i teknologjisë? Më pëlqen më shum kjo e dyta.

   1. Gazi Maksuti

    ...do ndaloja çdo ndërtim në natyrën në shqipëri. Zotëriu nga Dubai ndërton objekte mbi shkretirë, neve kemi natyrë të bukur dhe duhet mbrojtur.

  21. Tazmanian Devil

   Ku esht kjo video vetem ne anglisht?

  22. ben ben

   Edhe shum te lira

  23. ben ben

   Pidha te mir shipri per qata eka vizitu

  24. ben ben

   Kto godina kan mu shduk mrenda 10 vitev mos haroni kta qena kan bo edhe sot bojn sene mat kqija bot

  25. valbona berati

   Bledi dua te sjaroj problemin e mbeses time qe3me vdiq ne spitalin infektiv qe ishte nga elbasani 32vjeçe la dy femit

   1. valbona berati

    Doktorri ispitalit te lindjes ka ardh kur3goca ka qen ne tubim mbas 4 ditësh un sjam e kenaqur nga spitali infektiv ju keni ministren dhe ti kerkoni nga ana e shum nenave te reja qe3lindin femin e par e apo 2 apo 3e4duan vëmendjen e shtetit dhe te rrin veç keta nena me barrë jo te hyn ke spitali indroqit ata e kan venin afer spitalit te lindjes

   2. valbona berati

    Ana iku mir skishte shum problem me shendetin doktorrat nuk ja hoqen femin mrena 24 orve por mbas 4ditve as nje ilaç nuk ju dhan dhe e mbajten me oksigjen pastaj e tubun dhe infemjeret e besditshin po tu mor fryma te fusim ne oksigjen kur ana i folte me iqni femin dhe me beni derman mua se un dua ajer dhe ne qofte se3kam koron me beni gjelpana te sherohem

  26. Berisha Leonora24

   @agesha_nora:🌺ALLAH🌺ALLAH 🌺ALLAH 🌺ALLAH 🌺ALLAH 🌺ALLAH 🌺ALLAH 🌺ALLAH 🌺ALLAH 🌺ALLAH 🌺ALLAH 🌺ALLAH 🌺ALLAH 🌺ALLAH 🌺ALLAH 🌺ALLAH 🌺ALLAH 🌺ALL

  27. Argjentina Pajaziti

   2 billion jo milliard ndegjo mir o perkthys

   1. Garage Hofwil AG

    english : 2 billion = 2 miliard

  28. Dzemail Abazi

   22 atentatet e Josip Broz Tito

  29. rks rks

   Mr Muhamad please come and build any thing you wont we trust you and your cuality you are more and welcome thank you

  30. tony Kasapi

   Brravo I kjoft ai zotnija asht patriot qe nderton vendin e vet ne rradh te par 👏👏👍👍

  31. Daris Halili

   sa njeri pozitiv. te marin shembull keta bosat tan te pangopur

  32. Soprano Mezzo

   Shqiperia nuk do jete me Shqiperi....!

  33. max di max

   Ik more plehre a kujtoni se je njeri me vlere blend ,?

  34. Gentian Plepi

   Sa lek ke marre qe ti besh reklam ? Kta vijne vetem me vjedh ne shqiperi,se nuk i plas fare per shqiptaret. Me pare ushqejne Serbet se neve. TURP

  35. Lindita Beja

   Sa i bukur eshte ky qytet ..I lam vizituar eshte mrekulli 💘

  36. Fatbardha Kazinaki

   Keta gazetaret tane kane shume Te forta,, flasin e flasin sikur po I ndjekin qente , I vene ato thekset tek flalet nje zot e di se si dhe si perfundim hajde mere vesh ti kuptimin e emisionit,,, qetesohuni more zoterinj, hajdeni me kembe ne toke dhe jepini kuptim diskutimeve dhe temave qe shqyrtoni,,, vite Te shkuara kot, harram se per zotin jeni per faqe te zeze,,,,

  37. Joni

   Blendi : Si u bete kaq i pasur nga nje i varfer qe keni qene jo me larg se para 20 vitesh Muhammad: Blendi ti e shikon edhe vete sa Arab "inteligjent" qe jam. Ngjaj pak a shum me cdo arab te cepi rruges. Lartesia e tij qe grabit naften cdo dite eshte njeri shum busy me "angazhime" keshtu qe nuk ka kohe te merret me te gjitha. Un isha pa pune keshtu qe me zgjodhi mu. Blendi: Po perse nuk kane qene Emiratet keshtu perpara se te zbulohej nafte? Mohammad: Pyetje me vend Blendi... ! Do te pergjigjem nje here tjeter sepse nuk jam gati tani. Blendi: Kompania juaj eshte e shtrire ne shum vende te botes. A mund te na tregoni dicka me teper per investimet juaja. Mohammad: Po ne investojme ne shum vende te botes. Ja t'ju jap nje shembull nga investimet tona me gjigande. Ne Indi apo Indonezi psh. Marrim punetore krahu me shumice me konteniere per ndertime dhe i japim vec ushqimit dhe krevatit edhe ndonje lek xhepi. Keta punetoret I kemi si valixhet. I marrim kudo ku shkojme.

  38. Al. Fred

   Sa e ka egon gazetari o vlla, eshte miliarder shoku perbadhe e nuk e ka aq shum ego

  39. Tom Laskaj

   Mon nk ni bI i.H.v. Ni

  40. Gianni Giatta

   Ky eshte nji kamiflaz i shpifur i Fantomasit.Te nisi Edi me detyre qe gjoja ministrat vajten per pune ne Dubai.Kush i pjerdh Ministrat Shqiptare ne Dubai,,,Ku ke shanc ti ore te intervistosh ideatoret e Dubait.,Ku e gjete kte "sheik"!!!

  41. YZEEJ YZEEJ

   Perfaqesuesit e medias nuk arrijne te bejne dot dallimin e foljes “ndertoj” nga “ndertoi”. Keshtu eshte kur merr kasapin e bagetive dhe e fut ne studio mediatike. Une ndertoj Ti nderton Ai nderton Une ndertova Ti ndertove Ai ndertoi Suksese kalamaja, Gjuhe Shqipe klasa 2 u ezaurua me sukses!

  42. Fatmir Sejdaras

   Natyra shqiptare nuk ka nevoje dhe eshte komplet ndryshe shkretetira me Duresin ky do te jete investimi qe shqiptaret vetem do te humbin

  43. altin mares

   m.ithomes.info/net/t8mqk92nqpWaYXY/video

  44. Festim Gjinaj

   Fjalët e shumta dhe premtime të mëdha jan fukarallëk.

  45. Geg.& Tosk

   Shpresoj qe sa me shpejt te behet nje ivestim gjigand. Nga ky nneri. Dhe te gjith shqiptaret do ja din per faleminderit ketit njeriut dhe shtetit ketit.

   1. Diber Peshkopi

    00

  46. Lulzim Alija

   Shoku im, e ke gabim gabim per Burzh Kalifa, finansimin e ndertimit e ka bere ky tipi qe po thot ti(nfakt kompania e tij), por ndertimin dhe arhitektura eshte pununar nga Samsung C&T. google: The tower was constructed by Samsung C&T from South Korea, which also did work on the Petronas Twin Towers and Taipei 101.[88] Samsung C&T built the tower in a joint venture with BESIX from Belgium and Arabtec from the UAE.[89][90] Turner was the project manager on the main construction contract.[91] Hong Kong-based Far East Aluminum combined to provide the exterior cladding for Burj Khalifa.[92][93]

  47. helmira dajko

   Ju qe nuk njihni gramatiken e gjuhes shqipe,nuk duhet te punoni ne mediat o gazetarine tone.Njeriu qe ndertoi(sepse e ndertoi ai)dhe jo ..njeriu qe ndertoj (sepse une ndertoj dhe eshte ne kohen e tanishme).Ju shkruani per nje pune qe ka mbaruar dhe i perket se kaluares me kallezuesin qe tè con te mendosh sikur jam une qe po' ndertoj tani.Arsimohuni ju drejtuesat osé,punesoni njerez te arsimuar per t'ju bere titujt.

  48. L333nt Bajrami

   Edhe bijat ikemi te mira .

   1. dobi dobi

    Pa merak se e din shum mir ato skan nevoj me ardh ne shqipri me pa bijat tona kan shku bijat vet atje se jan te shkathta dhe shum te mira ne sherbim te cdo rrace nuk kan shum pretendime se e kan zemren e mire.

  49. Emine Ema

   Me vjen keq per jeten time se ne qfar shteti po e kaloj rinine 🤮🤮🤮

  50. Bexhet Gorenca

   shpresojm ndertimet e kty sheikut nne shqiperi do kete impakt zhvillim turizmi

  51. Alblend

   Dardha e ka bishtin prapa, te shohim me tej...!!!

  52. OLIGERT SKENDO

   Pse u nxe bledi

  53. Madame A

   Ore, Klani, nuk keni mundesi te paguani nje gjuhetar t'ju kontrolloje gramatiken e gjuhes shqipe!?? Koha e shkuar e foljes "me ndertu" ose "ndertoj" eshte "ndertoi". Te mos flasim pastaj per sklleverit e kohes moderne qe kane ndertuar Dubain dhe vendet e tjera te Lindjes se Mesme.

  54. Big Lion

   Mr Muhamed invest in Albania you are more then welcome . Hopefully one day you will invest kosovo too it's e butifull country with butifull nation and very hospitality people .

   1. ARYANSES

    Kosova is Albania, just a matter of time before they will officially unite

  55. The Institution

   ndërtoj ~ Veta e 3të njëjës, koha e kryer e thjeshtë: ndërtoi. E dimë që jemi duke vdekur dalëngadalë si nga ana e vlerave, kundërvlerave edhe dijes vetjake, po edhe mund të mundohemi sadopak ta bëjmë punën për të cilën paguhemi. 😉

   1. Fromthemountain

    @The Institution Plotesisht e drejte. Njëjës eshte. Çerek shekulli larg bankave te shkolles, ben punen e vet! Njëjtës....wtf.

   2. The Institution

    @Fromthemountain Lutem që ta shihni edhe njëherë tjetër, numri '‘njëjtës’' nuk ka jetuar kurrë në gjuhën Shqipe, folja ka dy numra, njëjësin dhe shumësin.

   3. Fromthemountain

    @The Institution nderhyrje me vend nga ju persa i perket drejtshkrimit ne titull por tek komenti siper, ju shkruajtet ‘njejes’ nderkohe qe shkruhet ‘njejtes’...

   4. The Institution

    @Fromthemountain Nuk e kuptova, ç'doni të thoni me... '‘Njëjtës?’ '

   5. Fromthemountain

    ‘Njëjtës’

  56. Hira Baftic

   Ky ne serbi moti ka fillue investimet

  57. ILIR

   Investim=pushtim

  58. Fatjon Neziri

   o blendi o varikars cna duhen ne keto i gjen ne net kollaj ky e beri dubain mrekulli kurse ky popull ska per tu bere kurre gjersa te jene bythqira dhe servila partie si puna jote

  59. Fieri Sot

   Ndërtoi*

  60. Erida Pinderi

   Wow bravo te madhe Blendi Fevziu ,per intervisten fantastike dhe per arritjen e ketij takimi me kete mendje te ndritur

  61. Enida Sheme

   Ndertoi * !! Nqs beni edhe ju si Tv kombetar gabime te tilla, vaj halli c'mund te presim gjuhe shqipe neper portale...

  62. Bedri Gashi

   Spo ki me kan ne shqipri mu mirr ti shkon ne dubai more both qir

  63. Enzo Fxx

   He is going to make alot of money In Albania

  64. media shqip media shqip

   Un kam shpresa se shipria do behet

  65. thisiseverest

   Ndërtoi jo Ndërtoj!!!

  66. Merimanga Jote

   Sa llapaqen je ore Fevzi

  67. Naitlo Imi

   FEVZI, TITULLI DUHET NDERTOI JO NDERTOJ SE NA FELLIQE

  68. Angela Kasa

   Zoteri i vecante, mjafton ta degjosh dhe e kupton pse Dubai eshte nje nga vendet me te bukur te botes. Ky zoteri nuk zoteron vetem pasuri, por edhe vizionin e vecante per jeten, per te ardhmen. Nje njeri qe i shfrytezon kapitalet per te krijuar sipas vizionit te tije. Pra, me sa duket, ai nuk krijon thjeshte per te kapitalizuar, por perdor kapitalin e tije si instrument per te krijuar, dhe kjo e bene ate shume here me te suksesshem. Filozofi e vecante qe me sa duket eshte ne sintoni me ligjet e tregut te lire. Shqiperia dhe shqiptaret jane me fate, qe nje njeri si zoti Muhamet vjen ne vendin tone, per te investuar projektet e tije, qe do ti sherbenin jo vetem Durresit por edhe te gjithe Shqiperise..

  69. lila beg

   Nuk eshte e mundur ti kete arritur vete me forzat kurre kurre pa korrupsioni e pa mundur

  70. Besa Besa

   Servil komonist.

  71. Samsung Samsung

   Gjithmon dija dhe perparimi ka ardhur nga lindja andaj ska asgjè nga perendimi .vetem kot shpresojm ne kta muta.Kur ka pas civilizim Iraku dhe perparim ,europa kurv eshte ngulfatur ne balte dhe injorance.

  72. Popcorn & Chill

   Sa zhurrmen e bên ky as intervistën nuk të len ta dëgjosh... Tjetra , çka na duhen keso lloj ndertimesh kur as ato esencialet nuk janë

  73. blerand selmani

   shpresoj qe Morena Taraku ta kete pare kete video...

  74. Lulezim Fero

   Uroj te ndertoje dicka,por mos i dali si atij biznesmenit tjeter qe e rrahen ne rruge te rinasit....jo te gjith politikanet duan te ndertohet Shqiperia,se ndryshe do ishte bere me kohe.

   1. UN un

    Po ku ka spordhjak shqiptar ta rrafi kte o shok ky eshte internacional

  75. Robert Habibi

   Dubain e ka ndertu Mohamed bin rashid al maktoum leji prrallat tjera.

  76. DS 77

   Ku osht kosova ku asht shipnija se 22 vjet Merrni masa pi shtetve tjeta kqyrni Dubai Respekt per Arbeit mashalla 👍👍👍👍

  77. Qamil Mustafa

   Mos ka rrenjet shqiptar

  78. Anestis Skoupras

   ‘Ndertoj’ thote 😂😂 Eshte turp qe nje emision I ketij niveli lejon gabime te kesaj natyre.

  79. SSMG42SS S

   O tullac ti je koqe fare.

  80. Esti Cesti

   O blendo me plasi Rika per arabt mu tu q... T motra po venin Tim kush e shkatrroi do Bosh n'a nji emision apo I ke siguru kalamojt laskar

  81. Mark Bacaj

   Te knaqet zemra, kur e shikon vendin tend nder mat mirat ne bote...me pak se 25 vite ndertime..ndersa ne shqipri 25 vite si ne siri!

   1. Eda Muharemi

    L

   2. Fisnik Hasani

    e ke fjalen per Sirin e pas luftes 😂

  82. Gladiola Sadiku

   Dubai nuk është vetëm një rast i mbretërisë së errët dhe kriminale. Është një përfaqësim i rendit post-liberal, ku kapitalizmi kërkon fitime dhe shkel të dobëtit, dhe ku nuk ka asnjë mënyrë për të shpëtuar njerëzit që konsiderohen si dëme anësore të transaksioneve të tij.

  83. Gladiola Sadiku

   Dubai, ky nekropol post-liberal, imponon mizorinë e tij mbi qindra mijëra njerëz.

  84. Kristian Morina

   I madh je Blendi

  85. Aviation Fans Albania

   Lum kujt i ka vajtur jeta mbarë

  86. ajda Belishova

   O Blendi our ndertoi Dubain te ndertoj she shqiperin

  87. Muhamet Memishi

   Erdhi koha ce te Luftojm per rribashkimin e Shqiperis Etnike Mosë e Harojm Motren Caameris Shqiptaret ne RM ne Maltezi Repobliken e Camerise" dhe ne Rashkë ne R M keto troje duhet te bashkohen shqipers etnike BKDSH AL

  88. M G

   Blendi sa te kushtoj bifteku ti ne Dubai 😜

  89. sam sung

   jam i cuditur sesi Blendi i ben karshillik me nje rolex yacht 2 te vitit 2016 n flori nje njeriu qe ben minimalisht 1000 statuja te blendit ne parametra reale me flori 100% dhe 9.999 te paster dhe te gjithe me koqe prej diamanti , brenda nje muaji ?!!!!!i cuditur kur nga ana tjeter shoh nje super miliarder m shapka dhe ore apple smart dhe kaq

  90. Artan Abazi

   Vetem lek dune kto qe bejn kshtu transmisionesh dun te shiten,se ai qe vje ktu ka intresat e fese don te blej njerez si ky gazetari

   1. ana ana

    @Artan Abazi vlla kur ste intereson pse je tu e pa videon se smotheve pergjigje ?

   2. Artan Abazi

    @ana ana do te ndertoj biznes per tju majt ju 🙃

   3. ana ana

    @Artan Abazi edhe ca pastaj se si mori malli nqs dikush ka ndermend tndertoj biznes nuk pyt njeri a tmori malli apo jo , pastaj ty nqs stmerka malli pse je tu e pa videon 😂 mendoj qeke me shum i interesuar sec duhet 😢😜

   4. Artan Abazi

    @ana ana spo nderto po' qellimi kush eshte? S'eshte e veshtire per ta kuptu,se si morì molli per shqiptaret ato.

   5. ana ana

    clidhje ka feja ktu , ai spo nderto xhami 🤦🏻‍♀️

  91. Doen Noel Ndreu

   How much did you pay the Albania journalist it’s corrupted in Albania He become a billionaire Bledi faqeziu

  92. Valton Mehmeti

   Shumu trathtara

  93. Ze Ver

   "Rrefimi i rralle" TITUJ -MASHTRUES nga fejvziu,NDIHMON--,RAMEN,ne fushaten elektorale (i paguar)

   1. Dobrica Dobrica

    I duhet hajdutve shqiptar zgjedhejt po afrohet duhet tjav marin mendjen diqysh po ast e pabesushme ket shka flet ka shqiptar mr kapacitet te lart we minden ta ndertojn shqiperin pa pasaj nevoj per keto mashtrime

  94. Aislin Hoxha

   o feizi o kok gjyle.

  95. d4rk sh1ne

   Po pse se pyte pse e ka burgos gocen e vet e ma peng

   1. Cimi Jusuf

    Aj ësht tjeter kush, informohu mir e pastaj gjyko.

  96. Anila M

   Shqiperise nuk i duhet gjigandomania por turizem eko me ndertime me fytyre shqiptare

  97. bruna soares

   Mrs Muhammad his the cleavers man in word just give in time and trust because hi will make Albania proud and visitit from everyone and every country

  98. Lumturi Vela

   Ma mire te marrr ai Shqiperine e ta beh si Dubai se sa ta mbajne keta langaraqe qe po e shkelyein per dite bravo 👍 kryeminister shum mire ex perpara mos seguo Meten se Metà eshte i mete sic ka mbiemrin

  99. Naser Gashi

   Eselamu Alejkum sheikh Muhamed

  100. Johny Way

   Nga momenti qe Shqiperia nuk ka teknologji per te ber marina , dakort le tja japin arabeve , por keta nuk do mbeten vetem ne Durres . Keta do blejn me vone te gjitha tokat shteterore ne bregdet . A pse nuk ndertojm dot vet rizorte apo vila pushimi . Ishujt e Greqise kush mendoni se i ka ndertuar ? Atehere per gjera qe mund ti ndertojm vet shteti jon ti mbaj per shqiptaret dhe jo te huajt .

   1. Naser Gashi

    Me mire keta se sorosi psh , Qameria eshte blere nga izraeli mbi 82 miliard euro a nuk e ditur kete?