Valbona me nje dite te pazakonte - Histori shqiptare nga Alma Çupi

RTV KLAN

187K visualizzazioni79

  #HistoriShqiptare #AlmaÇupi #TvKlan | Historitë vijnë nëpërmjet xhirimeve në terren, duke treguar në detaje gjithë punën e njerëzve, duke i bërë model për të gjithë ata që ndjekin këtë emision të Alma Çupit. Kameraman: Ben Haxhiaj, Erion Agolli
  SUBSCRIBE to “RTV KLAN” on IThomes for more videos!
  Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web tvklan.al/
  Videot e fundit nga Tv Klan i gjeni në faqen tvklan.al/video/
  Follow Tvklan on Facebook: tvklan/
  Follow rtvklan on Instagram: rtvklan
  Programet e Tv Klan mund t’i ndiqni edhe në faqen tvklan.al/programe/

  Pubblicato il Mese fa

  Commenti

  1. Diamond11

   Abdulla Gjongeci ( piktori ne fillim te emisionit) Ka then Gjetgj Fishta, myslimanet shqiptar jan me te miret ne bot sepse po ti gervishtesh pak dalin katolik!!

  2. ermelinda musabelliu

   Pamje shume te bukura faleminderit Alma perrallore

  3. Ujku Prrenjas

   NDIQNI DOKUMENTARIN PER STADIUMIN NE KANALIN TIM!....nice video bro!

  4. Prengë Prendi

   Ça janë kto gazetarë që nuk dinë të shkruajnë? Ku e keni shkronjën ‘ë?

  5. zumer balaj

   Bravo Kola, posa te vij ne Kosove do te vizitoj, per kenaqur me kete reportaž. Urime e sukses.

  6. Ramadand Halili

   Un veshtirë e kam te gjejë fjalë per kta njerz te shkeqyeshum që ne kto temperatura te ulta te naj sjellin para hundve kto filmime qe kurrë sdo ti shihnim pa kta njerz, i rujtë zoti e paqin shendet e te gjitha te mirat e jetes, asht me te verrtetë per lavdatë.!

  7. Misto Tiko

   Tamam shqiptare bujare Kola burre me taban Respekte

  8. Besim Kolgeci

   Respekt për piktorin Abdulla gjongecaj. Por sa i përket historisë së bajram currit pasardhësit i keni në kosovë edhe e mbajnë mbiemrin kolgeci.

   1. Edon Klgc

    krenari e madhe qe te kemi histori e pasur per familjen ton

  9. Aida Sh

   Ooo sa me preku historia e familjes Sali Selimajt,Zoti ju paska bekuar me 5 djem te mrekullueshem! I paci me jete e uroj ajo shpi u gezofte perhere me plot nipa e mbesa!!!🌟🌟🌟🌟🌟🌟

  10. Aida Sh

   Prandaj me mijra vajza shqiptare kane marre emrin e ketij lumi te mahnitshem dhe vendi te mrekullueshem!!!Sepse Valbona eshte magji dhe dashuri,force dhe brishtesi,ashpersi dhe embelsi!!!🌺🌺🌺🌺🌺

  11. Aida Sh

   Mrekulli e papare!Ju lumte per emisionin!!! Dhe mos te harrojme se malesia e Gjakoves eshte edhe vendlindja e Mic Sokolit,trimit dhe heroit nga fshati Bujan,njeri nga heronjte qe dua me shume ne historine shqiptare.Ai me gjoks hodhi ne humnere topat e ushtrise turke!!! 🇦🇱🇦🇱🇦🇱💫💫💫💫💫🥰🥰🥰

  12. Enkelejda Hysi

   FANTASTIKE BRAVO PER KETE PEJSAZH MAHNITES

  13. Illyria Illyria

   Shqiperia vend i bekuar nga Zoti por i mallkuar nga njerezit

  14. Omer Radoncic

   Sum bukur povi ka her Valjbona .Gzovs USA.Presendetin Kreyt give Shgiptar Valjbones.

  15. Angjelina Petani

   Alma bravo për emisjonin që bën.

  16. Artur Murra

   Zërit të saj Nga një botë e mistershme.e sikur më erdhë sikur shekujt fshehur këtë zë Bethoven.ne eter tek unë kjo vjen Fontaine ylberi më erdhë,menjëherë.Rrezet diellore m'u afrore e faqet e mua seç i përkëdhel largoj mendimet e shumta që pa në pyetur më vinë perse?Të largoj jehonën e zërit tënd zemra kurrë nuk do t'a lejo t'a dëgjoj përherë këtë zë e duanga vajza që emrin Alma Cupi e mban shkruar më 07.10 1995 ora 13 45 autorja Fatbardha Seferi

  17. Altin Plaku

   Vend fantastik per te vizituar edhe ne dimer.

  18. Diella Durgaj

   Bravo Kol Gjoni mrekulliiiiiii

  19. lorenza basciu

   Zotni kol gjoni qenka tamam zotni mikprtes sukses rofsh zoteri respekt

   1. Inna Vaggos

    aaaaaaaEwaaaaa@aaa@@@40 44444433444444344434444444444344443444444444434443243444444444444444344443444443444444443443444444444433444444344444444444434443443444424444444444444444444434433444444444444444444434344444444444444444444444344434344⅜44444444444444444444433333,n,kr(n??n?n?nnnn?n?nnnn????nnn??I? Inn Inn?? Inn? 3?? 3 n3eejj3==(==%=

  20. Gerta Maloku

   Kol Gjoni ka nje familje mikpritese njerez te mrekullueshem kemi shkuar 2 her ne kete bujtin dhe do shkojm gjithmon ne kete mrekulli

  21. perparim1079

   AlmaCupi dqo te thote sureal? i dont get it

   1. perparim1079

    @Admin Selca really I didn't know but thanks for the info lol

   2. Admin Selca

    Sureal dmth,enderr epapar diqka qe smundet te jet e vertet(por esht e vertet ne realitet).

   3. perparim1079

    me te vertet me pelqejne te gjith gjirimet qe ben apo mos shtrembo gjuhen shqipe

  22. Alen Goretic

   👍🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

  23. Fgf Ffjjebbj

   Valbona eshte shume e bukur

  24. rifat sadikaj

   Urime Alma, jeni fantastike! Pamje magjike

  25. Flora Korbeci

   Nje mbrekulli natyrore,por dhe nje pune e mbrekullueshme e Almes qe na I sjell keto perla te natures shqipetare ne shqipetare te emigruar ne cod ane te globit prane dhe cmallemi.Te lumte Alma!

  26. oltenia2011

   Përveç natyres perralle dhe rrëfimi i Almes, eshte nje magji me vete. Valbona eshte kristali i rralle i Alpeve te Ballkanit. E vecante fisnikëria dhe mikpritja e kullës se Familjes Selimaj🇦🇱🇦🇱🇦🇱

  27. WALLTER P38

   Vec Allahu i madh ja ka fale bukurine ketij vendi e cka eshte me e mire eshte mikpritja shqiptare e ketyre malesorve dhasht Allahu ta vizitoj kete vend te bukur me shoke bjeshkatar kjo eshte Zhvicra shqiptare.

  28. Gjergj Elez Alia

   Në Kosovë kemi në fshatin Vraniq mbiemrin e familjes KOLGECI , nga vjen dhe aktorja Djellza Kolgeci, me Babanë para luftës së fundit ka qenë Politikan në Komunën e (Therandës)Suharekës .Valbona mrekulli Prrallërore sidomos në këtë kohë dimri.Mërgimtari Therandas Gjermani.

   1. Edon Klgc

    jemi ne Vraniq me kohe brez mbas breze, por rrajet familjare ne i kemi ne bajram curr ! gje fantastike, Valbona esht mrekulli nga i Madhi !

  29. Flora Kastrati

   Alma bravo te qoft bukuriiii wow me krejt stafin aferim te qoft 👑👋🇺🇸🇺🇸🇺🇸

  30. Ilda Baba

   Bravo Alma ...per kto pamje te Mrekullusheme si Valbona e vendet e tjera .....

  31. Izmit Imeri

   Valbona në çdo stinë ka bukurinë e saj të veçantë..Unë pata fatin që këtë perlë shqiptare ta vizitoj në stinën e vjeshtës dhe jam mahnitur nga bukuria e saj..

  32. Ariol Brittany

   0bobo cfar bukurie aty

  33. Elidon Abazaj

   Bravo 💪🇨🇭🇦🇱🇨🇵

  34. Zamira Dervishi

   Faleminderit Alma ty, stafit dhe djemve qe te shoqeruan. Na sollet keto pamje te mbrekullushme te jashtezakonshme shummm te bukura nga Valbona nga Shqiperia jon e bukur.Pamje spektakolare vertet përrallore.

  35. Rudin Allajbeu

   Nje vend i pa imagjinueshem. Dicka e jashtzaknshme

  36. Fifa Thaci

   U knaqet tuj qesh ju jeni rrit ne qytet jo ne bjeshk haau knaqet tuj qesh

  37. sheref haskaj

   Alma Marini Mimoza elezi kta punojn per popull shiptar zoti i bekoft Amin rrespekt nga kosova

  38. Andi Beshku

   Vend madheshtor!

  39. Naim Flamuri

   Fantastike Shajnitse kryeveper, mbase EMISIONI MA TOP ULTRA EPIKE e alma çupit në histori SHQIPTARE

  40. Stavros YT

   Flm Alma per kte emision

  41. Anife Tirolli

   Prrallore

  42. Viktor Marseille

   Alma je gazetare e madhe Bravo klani Bravo Frangaj

  43. game101100

   Homesick

  44. Edmond Kodra

   jeni super te kendshem na kenaqet shpirtin !!!!

  45. Jim Jimi

   Zoti na i dha te Gjitha por ne nuk e kuptojm e nuk e Vlersojm .🙏🙏per Emision kaq te Bukur ✌️

  46. Georgo Aleksandris

   ABDULLA GJONGECI . NJE NJERI I MIRE,SHUME I TALENTUAR,SHUME I QYTETERUAR. ABDULLAH GJONGECI ESHTE MISHERIM I POZITIVITETIT. TE PERSHENDES . BILBILI.

  47. Lg Gl

   Zoti krijoi Valbonen dhe Tropojen nje mrekulli e pakrahasueshme

  48. Kol Gjelaj

   Fantastik!!

  49. Petrit Lika

   Kam një sugjerim për produksionin e këtij emisioni me këtë bukuri spektakulër, në qoftse mundësoni për një ri xhirim në gjuhën Angleze se do ishte nje tjetër dimensin për ju si televizion dhe një super marketing të bukurive Shqiptare, . Ju falenderoj shumë nga California USA

  50. giannis moustakas

   fertet si nje prall esh bravo per emisjonin qe jepni

  51. Hasani Tr

   Valbona eshte e fangit te mulosmanit nuk eshte e ktyre qe jetojne aty as e selimaje e as e gjonit bujani nga norvegjia

  52. 333 mix

   Ju lumët pamjet e vetëme të valbonës në dimër , keni filmu shum shum bukur keni kapë pamje të shkëlqyeshme ju lumtë

  53. Elvira Mezini

   Bravo Alma bashke me stafinn tend qe na kenaq cdo te diel me mrekullite shqiptare !Te falenderoj !

  54. Erinda Haxhia

   Tropja ime esht nje mrekulli qe ka krijuar zoti.

  55. Esmeralda Berohiti

   Spettacolo. Braviiiiii

  56. Alma Sopi

   Perfekt. Shume Faleminderit Zonja Cupi, por edhe gjithe Ekipit. Shume Faleminderit per te gjithe ata Banore Fisnik qe e cmojne dhe punojne perdite pa u lodhur per ta bere ate vend te mrekullueshem nje zone qe neve per fat te keq na eshte ndalur ta shijojme.

  57. Bruna Kozmetik

   Sh bukuuuuu inshallah do ta vizitojm. Zoti ta shperbleft qe na jep kenaqesin e ketij vendi sh te bukur.

  58. Erjona Imeri

   Cfar pamje te mrekullushme super🇦🇱 I love my Albania 🇦🇱

  59. Kim, Gaxha

   Esht, gzt ,mir .po qenka pak me grip, 😂 😂. Po si emission, fshatrat e shqipris, drejtuar nga gztr. Iinisa, Agolli, se besoj, ,,TROPOJ A,ka legjenda, VALBONA, pasuria, tropojs, 👏.👌.

  60. Naim Isufaj

   Gjithmone kane qene te kamun maloket. Jo as pak si i pershkruajme ne maloket e jugut

   1. Viktor Marseille

    Naim zbute pak malsoret jo maloket

  61. Adriatik Mustafaj

   Bravo 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

  62. Arsim Rrafmani

   Rruga e hapur, bravo!

  63. kristina durdaj

   super emision

   1. Aferdita Mazreku

    Ppl

  64. Altin Koci

   Pa diskutim gazetarja me e shpifur, me e patakt dhe e paedukuar ne televizionet shqiptare. Kulmi i peshtiresise arrin ne fund te cdo episodi me xhirimet pas kuintave me stafin.

   1. Altin Koci

    @Enver Beha nuk te kuptoj ça ke shkrujt

   2. Enver Beha

    @Altin Koci Të gjithë pisat dhe magjupet me dal fare po u bëjkan nga ti . Ne kesi poshtersisë gjendëje i rrallë. Kështu ta .mendon Kosovari

   3. Altin Koci

    @Georgo Aleksandris kurse une do thoja se besoj se te dhimbset Atdheu me shume se une. Nuk jam une ai qe ka nderruar emrin. Opinioni im eshte per gazetaren qe i mungon eleganca dhe artikulimi. Mesa duket, ne nuk do te mesohemi dot te respektojme mendimin ndryshe, po jemi te shpejte te bejme reply dhe te keqinterpretojme komentet.

   4. Georgo Aleksandris

    PO SI KESHTU MORE ALTIN. FLITET PER TROPOJEN DHE GJEN RASTIN TE DENIGROSH PREZANTUESEN. TI QOFSH. DO THOSHA ME MIRE MERRU ME THELBIN. TV KLAN PROMOVON ATDHEUN TONĘ QE NA MUNGON. KJO KA RENDESI.

   5. Kim, Gaxha

    Esht, gzt mir, po qenka pak me grip, 😂😂,po si emission, fshatrat e shqipris, drejtuar nga gztr, inisa, Agolli, se besoj, ..TROPOJA, ka legjenda, VALBONA, pasuria, tropojs. 👏.👌.

  65. Shpresa Loshi

   Respekte pèr familjen Selimaj! Kam qenè nè Valbonè po do tè rikthehem pèrsèri aty. Vend fantastik!🇦🇱🇦🇱

  66. Fatmir Brahimi

   Bravo ju qofte kjo eshte nje mrekulli shqiptare