IMAZH - SPARTAK NGJELA - FLET PËR ZHVILLIMET NË SHQIPËRI E KOSOVË 18.02.2019

RTK

188K visualizzazioni218

  Radio Television of Kosovo is the public service broadcaster in Kosovo. RTK operates five TV channels and two radio stations broadcasting a diverse programming of news, entertainment and four 24-hour television services broadcasting on terrestrial and satellite networks.

  Published by: OnAir.fm
  RTK Web: smarturl.it/RTKLive
  Copyright - RTK and OnAir.fm

  Pubblicato il 2 anni fa

  Commenti

  1. Claudio Martinez

   Shqiprin Si Afrik SKA shteti mjer Populli

  2. albert peti

   Ore dakort ( te gjithe pa perjashtim Tranzitoret ose palacot ) e 30 viteve qe keta i kane rene SHKURT duke na marre jeten per se gjalli .. dmth nuk kane bere SHTET me plot kuptimin perendimor .. po keta ANALISTET perse fokusohen te te MBARUARIT .. qe jane kapur MAT .. po si keta po vepron edhe ambasadorja e USA-s .. ne Tirane ..Sa mire erdhi BULDOZERI shkuli CADREN .. pse kjo nuk vepron .. do te thote AMERIKA po desh ose po pat interesa ... e ke te veshtire ti REZISTOSH .. Prandaj o Spartak ke te njejten melodi qe mundohesh te na "kenaqesh"

  3. Gjakova Gjakova

   3 Kosova brenda Serbisè

  4. Osumi Osumi

   Ngjela ka shume te drejte.!? Jashte hajdutet 30 vjecar .!!!???............

  5. basri bega

   Spartak Ngjela eshte vet opozita

  6. Vladmir Fisherman

   Hallall iqoft konjakut skenderbe

  7. illyrian

   Kot i fletë Avokati Ngjela,Kosova ka shumë spiuna që punojnë për Sërbinë,nga Baton Stanišiči e deri te Nexhmedin Spahiu dhe shumë tjerë për fat të keqë!

  8. Ibrahim Hoxhallari

   Bravo avukat ke te drejt, tregon themet prej cfar familje vjen bravo bravo 🇮🇹

  9. Nicos Berletti

   Krejt budall e ka ber moderatorin haha cfare lekcioni boteror :) Ps: Rama msus vizatore! HAHAHA!!

  10. RB OLTI

   I nderuar Spartak duhet ti fusish ne burg te gjith krietaret e partive qe te bahen politikan

  11. Xhafer Shaqiri

   RESPEKT AVOKAT NGJELA JENI SHUM KONKRET (I SAKTE).

  12. King KRS

   Abokat ti duhet mekan president i kosoves dhe i shqipris tedyjave e mirrzue kta bandita se ti je legjend egjall 🇽🇰🇦🇱

  13. King KRS

   Bravo atvokat ti je shum direkt e korrekt 🇽🇰👍

  14. Fecorr Gropaj

   Oppo. .. Nç

  15. Edmond Hilviu

   Bravo Njela Shume i sakte.

  16. lllyrien Autokton

   Poplli osht fajtor per gjitha te zezat

  17. orhan lula

   zoti. ngjela. ti ke rjedhur nga trut por kushtetuten dota coi. ne vent. saliu dhe luli ska. krize. thot gjela do.. ta shikoi ngjela. 25 prill. nga doven. leckat ngela dhe rama. ne. burk do ven. kur ta. marin vesh ngela vec se kurtashkoi se esht. ne. qeli se ja ka mare. doren eburgut. ngela pre ardhje komunistash ca pret

  18. Rei Dadaj

   Juri kim

  19. Id Ghh

   KET SHQIPRI E THEMELOJ I MADH ENVER HOXHA PO E SHESIN COPA COPA PROSTITUTAT

  20. Luli Shkullaku

   Avokat bravo.ky esht realiteti i ksaj klase politike medioker pa vizjon dhe e degjeneruar

  21. Victor Ndoja

   Bravo.sportak.jeimall

  22. yea yes

   Sali berisha e ndertoj rrugen e kombit rama e beri me lek ky krimineli edi rama argat i vuqiqit

  23. Cen Sura

   avokat pordha, mblidh pëllumbat o idiot se të kanë fluturuar 🤣

  24. Vera Vera

   Per ramen nuk dua te them sepse ate qe po ben rama thomni car kan bere te tieret

  25. Vera Vera

   Bravo zoti avokat saliut duhet ti meren pasurit ti jepen popullit se jan te uritur per nji cop buk

   1. bho _

    Edhe rames e te ghithe. Hajduteve. Te. Tjere. Okej

  26. Kiriako Haxhi

   Edh ju te R.T.K. NE SHERBIM TE BEOGRADIT JENI QE INTERVISTONI NJE PALA O SI KY.

  27. Dava Halili

   Ma. Fiks nuk ka. Fjale te arta

  28. Dava Halili

   Shume e vertete. Shtet I pa kontrolluar. Nga kush te kontrollohej. Ju kane shku vete let ne goje

  29. Murat Shehu

   NJE FAKT QE DO THEKSUAR HERE PAS HERE Miq, nuk diskutohet qe Saliu eshte ashtu si ka thene Iliri dhe si ka thene dhe thote Rama dhe Izet Haxhia. Nuk diskutohet qe Iliri eshte ashtu si ka pas thene Saliu dhe si ka thene dhe thote Rama. Nuk diskutohet qe Luli eshte ashtu si ka thene dhe thote Rama. Nuk diskutohet qe Mona eshte ashtu si ka thene dhe thot Rama. Nuk diskutohet se Rama eshte ashtu si ka thene dhe thote Saliu, Iliri, Luli dhe Mona. Por, nuk diskutohet qe Rama eshte me i miri nga keta ne sherbim te shqiperise dhe prania e tyre ne politike e ka bere Ramen me te forte dhe sa te jene ata ne politike do jete dhe Rama ne krye te pushtetit politik dhe ekonomik. Besoj se e kuptojne ata qe nuk e duan Ramen ne pushtet çfare nuk do te duhet te duan me pare. Per te tjerat a kane vjedhur apo jo vendos drejtesia e pavarur. Ok?

  30. Gjakova Gjakova

   Zgjedhja do tè ndodh njè ditè kur SHBA njè ditè duhet ta Tèrhjek perkohsisht Pavarsin e Serbisè dhe atèherè çka do tè ndodh me Serbin agresive...

  31. Gjakova Gjakova

   Janè tri Kosova nè teritorin e Serbis sè sotme: 1. Regjioni i Sanxhakut 2.Regjii i Lugines Presheve 3. Regjoni i Vranjes,Leskovcit gjerè nè Nish.....Tè gjitha kèto janè Teritore tè Kosovès Shqiptare....

  32. Gjakova Gjakova

   Ku i kanè Lekèt e kursyer jasht shtetit Salih Berisha dhe Edi Rama?

  33. Vera Vera

   Je bravo avokat

  34. Kiriako Haxhi

   Ce futni ne esap kete bajge. Ky eshte.bajga me e madbe..bythelepiresi e k.minostrit.

  35. Murat Shehu

   Si u detyruan kreret e politikes tone, nga miqte tane te huaj, te pranonin te sharronin degen e “kalbur” ku kane qendruar per gati 30 vjet? Mos valle te huajt shfrytezuan kacafytjet e tyre per pushtet dhe shtirjen si njerez te ndershem?

  36. yea yes

   Spartak ngjela genjen se kjo reform ne drejtsi asht e kriminelit edi rama

   1. Fatmir Lame

    PA DISKUTIM QE ASHT REFORMA DHE EDVIN RAMES , SPARTAKU ASHT KLYSH I RAMES , DEGJO KET PSIKOPAT QE THOT DUAN TE BEN GRUSHT SHTETI KY ASHT NDYRSIR DHE KLYSH KOMUNISTI I RAMES , ENVERI E PASKA NJOHUR KETE PLEHER FAMILJE ,

  37. yea yes

   Ky ngjela nuk flet per edi rama qe e mbushi shqiprin me drog e me korrupcion e me kriminela ne parlament

  38. Lek Toma

   Berisha ahte spiuni i serbis grekut Rusit turkut

  39. Lek Toma

   Miljarda e miljarda nje pasuri iperi kne vjellur popullin sala metà kryemadhi Basha.

  40. Lek Toma

   Ku me marre me pase politikanet per nje qime te Ngjeles do shpetinin shwyperi kosove. 💞❤️🎄🦅👑🇦🇱

  41. lllyrien Autokton

   I vetmi televizjon RTK OSHT TMER ME DEGJU ZANIN E DOBT. MUZIKEN E FORT E LAJMET ME ZA TE DOBT

  42. Bek 007

   Avokat Ngjela RESPEKT Ju meritoni te jeni President edhe i Shqiperis edhe i kosovës dhe Albin Kurti Kryeminister DHE keshtu Bashkim Kombtar nje FLAMUR NJE GJUHË NJE KULTUR 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱 te fala nga Llapi Podujeva.

  43. Vasilis Dais

   Ky po te kishte fuqine e Hitlerit,do bente te njejten gje...

  44. Kiriako Haxhi

   Spartaku esbte nje pis i pavuar. Fjalet e tij jane thjesht,pordhe gomari.

  45. Enrik Rushan

   Po me djegjen e mandateve treguan qe jane nul per politike rane ne kurth

  46. Lule Lule

   Spartak Ngjela Respekt

   1. Misto Botsi

    Qkurajootrimjepimb

  47. ben

   Pasni thir nje njeri te çmendur.percjelleni si flet ne emisionet tjera,ktu po me duket se i paska pi barnat.

  48. Kiriako Haxhi

   S.ngjela eshte lepires i bythes i pushtetit.paguhet per te lehur.

  49. Lek Toma

   Gjuha shqype parà latinishtes. Albanses do thote Drita. Populli i Drites. Ku Aurora Ashte shkendia kur beri Djedhi me ujen e u krijuar Drita.

  50. Lek Toma

   Si sali berishen qe kan paguar serbet Ruset grekerit per te coptuar shqyperin

  51. Lek Toma

   Me 23-3-2020 me tha nje Ebrej te paret e tia 800 vjet ne germani ai tha Europa Badhkani kan folur ne shqyp.

  52. Lek Toma

   Keshtu serbi turku greku gjithmon kan hager shqyptaret kosovare e te shqyperis pas shpine

  53. Lek Toma

   Po politika e kosoves eshte e Dobet nuk Kane Eksperienc per kyt sulmuan zotin Rama se i ka paguar serbi mos ti bashkohen shqyperis se Serbia ka frike se po u bashkuan kosove shqyperi serbis o mbeten xhepat that. Serbia don te gllabroj kosoven qe ka punuar 100 vet nne sundim

  54. Lek Toma

   Iteresa Ashte teritori jo taksat

  55. Lek Toma

   Zoti Rama qe futi caken ne Qeveri per te sjellur bashkimin komtare por Albin kurti ka dhen fjalen serbit kure ishte i Arrestuar se po me mbushet xhepat kosoven e mbaje peng une. Per mua Albin kurti qe refehet tek sali Berisha Ashte 100 /100 spiun serbis. Se ne momenti kritik me jeten e tia ne Rezike zoti Rama ne mes te Bbeogradit, Albin kurti e hager mbas shpine tyrp tyrp per Albin kurtin e sali berishen qe fshihen prapasken

  56. Lek Toma

   Zoti Rama ka pune zotesi e Drejtesi beri mtekudhi me termetin po fute gjithe te pa strehet ne shtepia te Reja. Koplimenti zotit Rama me stafin e tia

   1. Petrit paja

    Enver Hoxha e futi Brenda 3 muJve dikur.Keta presin te tenderojne, te vjedhin fonde. Dy dimra me cader e pa falshme. Te lodhim e shtrydhim kete popull. Fukarallekun ta shfrytezojne per interesa politike. O popull zgjohu ......

  57. Lek Toma

   Shqyperia ka naften ka energjin ka industrin. Per kyt se nuk vollet nafta shqyperia ka pasuri sa tere Europa badhkani. Kosiva la iteres se ka mbase bashkimi komtare se ka te gjitha

  58. Lek Toma

   Zoti Rama nuk ka lidhje me sali berishen qe volli nje iper te Enver Hoxhes qe beri per 45 vjet me popullin e vet

   1. Arqile Nica

    Spartak ngjela je I madh korcaret te mbeshtesin se analizon situaten ashtu si eshte je I madh krenohemi me ty

   2. Arqile Nica

    Kķjķķlļììóòòòioooò

  59. Lek Toma

   Po kosova don myslym ne Qeveri jo zotin Rama.

  60. Lek Toma

   Berisha mbyt vrau UCK

  61. Lek Toma

   Metà kryemadhi sala Basha Kane vjedhur paret e piramidave Basha metà kryemadhi sala qe vullen paret e Ruges kombit. Metà arin

  62. Lek Toma

   Sala Basha metà kryemadhi jane nen akuz penale

  63. Lek Toma

   Amerika do punoje me popullin

  64. Lek Toma

   Ska shqyperia parti Demokrate.

   1. Jace Lutaj

    l'altro

  65. Frederik Muriqi

   I madhi Sparta Ngjela krenaria e Kombit Shqiptar

   1. Betim Hasa

    @Treisi Konini @

   2. Fatmir Lame

    HAHAHA , SPARTAKU ASHT KELYSH I RAMES ,,

   3. Treisi Konini

    33

  66. Murat Shehu

   I VETMI SHPETIM PER TE KORUPTUARIT E POLITIKES 30 VJEÇARE Mbasi nuk lane gure pa kthyer per te mos e votuar reformen ne drejtesi, mbasi e sterzgjaten pasi e votuan te 140 deputetet me lloj-lloj marifetesh, me protesta e deri ne ikje nga parlamenti, ata po pellasin per zgjedhje te reja te parakoheshme me shprese se mos ndryshon raporti i forcave ne parlament duke bere qe tepsia te ndahet mes tyre, gjithashtu dhe pergjegjesia e krereve te partive, PS, PD dhe LSI, siç kishin qene kur e sorollasnin reformen duke akuzuar njeri-tjetrin per mosdashje. Ok? Popull qe duhet te jeni vigjilente per te mos lejuar fare zgjedhje pa filluar te funksionoje drejtesia e pavarur duke pastruar te gjithe te koruptuarit e ketyre 30 viteve. Mos rrini indiferent duke bere sehir. Çdo te djele ne sheshin Skenderbej nga ora 11 deri ne 12 ne mbeshtetje te ambasadores Amerikane. Pa drejtues, pa foles. Thjesht duke biseduar me njeri-tjetrin. Nese sheshi nuk mbushet plot e perplot mos u ankoni me per asgje. Mbyllni gojen e shtroni kurrizin pergjithmone se i meritoni keta udheheqes. Ok? Miq, kush eshte per zgjedhje pa u denuar me para te gjithe te koruptuarit e ketyre 30 viteve, kushdo qofte ai, eshte i koruptuar. Ok? NJOFTIM Protesta ne te gjithe shqiperine kunder zhvillimt te zgjedhjeve pa u denuar me pare te gjithe kreret e politikes se koruptuar, ish ne pushtet dhe aktuale dhe te gjithe te tjeret qe kane punuar dhe punojne ne shtet ne te gjitha nivelet. Jo zgjedhjeve, po denimit te te koruptuarve, hajduteve, zaptuesve dhe pastruesve te parave te pista ne te gjitha nivelet, sidomos ne media permes rrogave teper te larta me ne krye Fevziun. Ok? Popull i ndershem kudo qe jeni reshtuar neper partira.

  67. Murat Shehu

   NJEREZIT QE URREJNE ME SHUME EDI RAMEN DHE DUAN SALI-ILIRIN (NJE KENDVESHTRIM PSIKOANALITIK) SE PARI: jane ata qe jane rahur dhe share ne femini karakteristika e te cileve, pa vetedije, eshte provokimi i autoriteteve, duke perfshire policine, per t'u rahur e per t'u share siç kane bere dikur baballaret e tyre me ta. SE DYTI: jane zaptues te paligjshem te pronave te te tjereve qe nuk duan t'i leshojne apo qe iu jane prishur ndertimet pa leje neper parqe, anes lanes, ne oborret e pallateve, e kudo ne te gjitha rrethet e vendit. SE TRETI: jane te gjithe ata qe kane rene nga fiku i parave te pista i dyshes Sali-Ilir, si trafikante droge, bixhozçinj, kumarxhinj, dembele, hileqare, shares ordinere shumica anonime ne fb, si dhe te pa shkolle dhe te pa edukuar siç duhet, rrugaçe, histerike, neurotike, nevrastenike dhe nje pakice me te meta mendore qe jane perdorur si mish per top kur Sali-Iliri u kane bere thirrje. SE KATERTI: politikane interesaxhinj opozitare, te mbetur pa poste ne shtet dhe ish te koruptuar kur opozita ishte ne pushtet qe nuk e duan reformen ne drejtesi dhe shtetin ligjor por duan rikthimin e rumpalles te Sali-Ilirit dhe sabotimin e reformes ne drejtesi. Ok?

  68. yea yes

   Kjo reform ne drejtsi rama e udheheq po genjen spartak ngjela

  69. Flavio Flewyo

   Eshte sport i rende per ty plakush te flasesh per Kosoven,mbete beqo more qyqe,fjale boshe flete imagjinate me sy hapur,puffff

  70. gezim shqipetari

   Avukat je i madh

  71. Fredi Proga

   Virusi me i rrezikshem i shqiperise eshte virusi serbogrekoruse PS,PD,LSI keta bastarde keta hajdute injorante kriminele kanibale tradhetare kane shkaterruare kane vrare kane perdhunuare shqiperine dhe cdo shqiptare dhe kane perzene ne keto 30 vjet 2,5 miljone shqiptare po vazhdoi ky viruse shqiptaret zhduken si komb,dhe komshijnte kenaqen me shdukjen e popullsise Shqiptare qe te marrin token me te pasur ne bote Shqiperine

  72. Bruno Koci

   D

  73. Rrahim Drenasi

   Kjo udheheqje ne kosove e shqiperi eshte si me pikturua fytyrat e tyre ne hi.e popullin pa ombrella me lene ne sqot bore e shi.gjeniu

  74. Fredi Tona

   Me kete popull; politikaneve nuk i gjen gje.

  75. Fredi Tona

   Politikaneve tane u duhet prere koka! Duhet vene ligji i dores se prere!

   1. Rrahim Drenasi

    Jo z.keta s kane faje po populli i verber e kokelehte qdo e lige neper Kohera e epoka dhe brezni e prek.gjeniu

  76. Charline Uwicyeza

   Bravo buru kyi njeri vete qe folo drete per njereze. Kurptumu amrika evropa jana politkan

   1. Sotira Vjero

    Β

  77. Ela Celiku

  78. orhan lula

   Gjela. Kaikur., Nuk. Di. Caflet. Aika. Rudhur. Nga trute. E. Kokes. Mazhoranca. Dhe. Ngjela. Do. Ven. Ne. Alet. Kuke. Parlamet. Sali. Do te. Qije. Nebyth. Ty. Ramen

  79. Zogu Zogu

   Respekt Advokat Nxhela

  80. Esat Nebiu

   Tu meren parat nuk mjafton burge pere te koruptuarit se jane pasuruar ne deme te Shqipetareve

  81. Baba Viki

   Jeni gjigand zoti Avokat

   1. Vasa Nebijoska

    @Levent Levent aaaää

   2. Vasa Nebijoska

    f5pn cd4ey,p

   3. Levent Levent

    Ajde zoti Ngjela je mendje Flori je mendje art Shqiperija esht me fat shum te madh qe te ka

  82. arqile shelku

   respekt avocat

   1. n k

    Vu uh vu v

   2. n k

    U vu vu vu vu vvb u uu vu u u vu vu vvb h vvb vv vvb vu vi uh u vu v ugh vu vvb v Ivi v

  83. vaggelis xt

   Zotri je me plot kuptim :) Faleminderit shqiperi qe nxhore nje njeri si zoti NGJELA :)

   1. Avni Beqiri

    Shume i sakte mendimi per kete talent ne shqipni .

   2. Petrika Drmirazi

    Falendefoj avokat Ngjelen nje ze qe flet per te miren e popullit dhe demokracise.

  84. albanian til die tirana

   je i madh ngjela

   1. Dhimo ku

    @Martin Gjergji je gjynah që mban emër kaq të bukur dhe mbiemër kaq vital, turp që flet si një turk anadollak i paguar nga turkoserbët,

   2. Luft Hakrama

    Tkisht beer nena dhjet siavokat

   3. Martin Gjergji

    Ec more ky është anti katolik kyfar komonisti